Divadelní léto na zámku Vimperk: Příběh Coco Chanel

Divadlo

Autor: Radek Lorenc, nepodléhá Creative Commons
Autor: Radek Lorenc, nepodléhá Creative Commons

Poslední z trojice divadelních představení v rámci cyklu Divadelní léto na zámku.

Představení se odehraje na II. nádvoří.

Pořádá Městské kulturní středisko Vimperk.


PŘÍBĚH COCO CHANEL

AGENTURA HARLEKÝN

Hrají:
mladá Coco Chanel: Michaela Dolinová
vzpomínající Coco Chanel: Libuše Švormová
Etienn, Arthur, Dimitrij, Westminster…: Jan Čenský
novinář Frank: Lumír Olšovský/ Filip Sychra

Královna módy, jedna z nejbohatších žen světa, sebevědomá paní kapitalistka s břitkým až cynickým humorem, nepřestala být nikdy nešťastnou naivní švadlenkou, toužící mít to, co většina žen: manžela a dítě. Celoživotní slečna však měla "štěstí v kartách a smůlu v lásce". Všechny její lásky - a jenom těch Velkých a Zaručeně Posledních sama napočítala pět - končí tragedií či krachem. A jsou to lásky napříč spektrem národů i bankovních kont: následník ruského trůnu, anglický lord, chudý francouzský básník, německý nacistický důstojník... K tomu nutno připočíst i fakt, že nemáme-li Coco Chanelové nalítnout, nesmíme jí věřit ani datum narození (především rok narození). Ostatně tak to bylo i s její módou: vždycky dokázala upoutat právě tím, co zakrývala. Její sukně se nikdy, ani v éře mini, nezvedly ke kolenům, ale žádná z jejích zákaznic si nikdy nepřipadala jako žena méně přitažlivá. Na to jediné se dá u ní stoprocentně spolehnout.


Organizační pokyny:

Vstupenky se prodávají pouze na místě vždy od 20.00 hodin v den konání představení. Místa nejsou číslována (doporučujeme přijít s předstihem). Ulička mezi řadami lavic musí zůstat prázdná.

Začátek představení je ve 21 hodin. Představení se koná i při mírně nepříznivém počasí (mírný déšť, chlad, apod.). Začátek představení může být s ohledem na špatné počasí posunut až o 30 minut. Při nepříznivém počasí může být představení přerušeno a poté pokračovat. V případě jednoznačně nepříznivé předpovědi počasí bude představení přesunuto do sálu MěKS Vimperk. V takovémto případě je začátek o 15 minut posunut. Konečné rozhodnutí o místě konání bude zveřejněno na facebooku MěKS Vimperk nebo na webové adrese www.vimperk.cz.

Pokud je představení zrušeno z důvodu špatného počasí do 40-ti minut po jeho začátku, vzniká nárok na vrácení vstupného.

V hledišti je zakázáno kouřit, konzumovat jídlo, popíjet horké či alkoholické nápoje a jakkoliv jinak rušit. V hledišti je zakázáno používat deštníky, neboť omezují výhled ostatním divákům.

Doporučujeme návštěvníkům teplé oblečení, při deštivém počasí nepromokavé bundy či pláštěnky. Během představení je zakázáno používat fotoaparáty a videokamery. Do prostoru představení je zákaz vstupu jakýchkoliv zvířat.