Muzejní noc na zámku Vimperk

Kulturní akce

  • Vimperk ()
  • 4. 6. 2022
  • 16.00–21.00
  • 120 Kč dospělí, 50 Kč děti.

Po čtyřleté pauze, během které probíhala obnova Horního zámku, se do expozic Muzea Vimperska vrací Muzejní noc! Letošním tématem vimperské Muzejní noci je Barevná Šumava, nebo spíše Šumava v barvách, protože se budeme zabývat jejím různorodým malířským ztvárněním.
Těšit se tak můžete na zbrusu novou výstavu, která se o Muzejní noci otevře v galerii a představí díla Barbory Chlastákové. Bude se jednat o její první výstavu ve Vimperku, ve kterém již několik let žije.
Kromě současné autorky se zaměříme i na umělce, kteří Šumavu a Vimperk zachycovali v minulosti, a to na komentovaných prohlídkách stálých expozic „Vimperk v umění“ a „Šumava v umění“.
Muzejní noci často patří dětem. Pro ně bude připravena výtvarná dílna inspirovaná tvary, vzory a barvami v přírodě.
Přijďte strávit příjemný večer v expozicích Muzea Vimperska! Budeme se na Vás těšit.

Program:

16:00–21:00 Otevřeny všechny expozice Muzea Vimperska

16:00–18:00 Výtvarná dílna pro děti v galerii

17:00 Komentovaná prohlídka stálých expozic „Šumava v umění“ (Dita Pfeferová) a „Vimperk v umění“ (Vojtěch Brož)

18:00 Vernisáž výstavy „V ráji šumavském: Malby Barbory Chlastákové“ (pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit pouze vernisáže a nikoliv dalšího programu Muzejní noci, je vstup bezplatný)

19:00 Komentovaná prohlídka stálých expozic „Šumava v umění“ (Dita Pfeferová) a „Vimperk v umění“ (Vojtěch Brož) – repríza

21:00 Ukončení programu

 

Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz.