Nepřehlédněte

Historie skrytá v destrukci

Státní zámek Vimperk se zařadil mezi památky Národního památkového ústavu teprve 1. 1. 2015. Do jeho správy přešel ve velmi špatném stavu způsobeném především dlouhým obdobím zanedbané údržby. Na státním zámku Vimperk proto nyní nenajdete klasické prohlídkové trasy vybavené nábytkem, koberci a obrazy, naopak máte možnost vidět zámek zdevastovaný, ještě před zahájením oprav.

Co však může být zajímavějšího, než objevovat zámek před zahájením prací? Prohlédnout si ho v jeho nejčistší podobě, nechat ho, ať k Vám promlouvá skrze detaily. Všímejte si prvků na oknech, odhalených kousků starých výmaleb, stropů či podlah... Nejzajímavější na hradech a zámcích je přece jejich historie a tu má zámek Vimperk skutečně bohatou.

Více o zámku

 


Zprávy

Omezení dopravy u vimperského zámku v sobotu 1. 8. 2020

31. 7. 2020

Přístup autem k zámku bude v sobotu omezen z důvodu konání cyklistického závodu v rámci cyklu Kolo pro život.

Autem na vimperský zámek v létě 2020

5. 7. 2020

Kudy se dostat vozem k zámku a kde zaparkovat?

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na zpracovatel projektové dokumentace SZ Vimperk

8. 6. 2020

Národní památkový ústav - územní památková správa v Českých Budějovicích vyhlašuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace a výkon činnosti autorského...

Tipy na výlet

Partneři

Témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos pro Vás Národní památkový ústav připravil: