Svatební obřady

Řekněte si své "ano" v netradičním prostředí zámku Vimperk!

Pokud Vás čeká tento velký krok do společného života, je možno v prostorách státního zámku Vimperk uspořádat civilní svatební obřad (církevní po domluvě). Svatební obřad se uskuteční na základě smlouvy o konání svatebního obřadu mezi správou zámku Vimperk (Národním památkovým ústavem) a svatebčany. Podmínkou konání je úhrada platby za služby spojené se svatebním obřadem (viz níže).

Svatební obřady se konají za běžného návštěvnického provozu (po domluvě i mimo sezónu) s vyloučením provozu v době a místě konání obřadu. Všichni účastníci svatebního obřadu jsou povinni dodržovat návštěvní řád a pokyny pracovníků hradu. Volný pohyb osob po objektu je zakázán. Do interiérů hradu není možné vstupovat s živými zvířaty a kočárky.

Veškeré mimořádnosti je nutné domluvit předem, případně jako zvláštní bod uvést při sepisování smlouvy o konání svatebního obřadu.

Vjezd do areálu je možný jen vozu nevěsty, ostatní svatebčané parkují před zámkem.

Ke svatbě v kapli možno zapůjčit umělou květinovou výzdobu, červené koberce či funkční varhany (varhaníka si zajišťují svatebčané sami).


Kde se na zámku konají svatby?

Kaple sv. Josefa (pro cca 80 lidí)

(autor fotografie: Jan Plánek, nepodléhá Creative Commons)

Sala terrena (arkády)

Zahrada

Jak postupovat při sjednání svatby?

  1. Sjednání si informativní schůzky přímo na zámku, na které Vám rádi vysvětlíme podmínky konání a učiníme prohlídku možných míst.
  2. Po rozhodnutí pro svatbu na zámku je třeba kontaktovat matriční úředníky (viz níže).
  3. Po pevném domluvení termínu na matrice sepsat na zámku smlouvu o konání svatebního obřadu a dohodnout podrobnosti.

Cena 3025 s DPH 21 % za poskytnutí prostor pro konání obřadu (cena je stejná pro interiéry či exteriéry). V ceně není zahrnut poplatek na matričním úřadu!

Kontakty pro domluvení termínu a úředních záležitostí:

Odbor vnitřních věcí MÚ Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk
kontaktní osoba: Jana Czerwenková
tel.: (+420) 388 402 222
e-mail: Jana.Czerwenkova@mesto.vimperk.cz