Svatební obřady

Řekněte si své "ano" v netradičním prostředí zámku Vimperk!

Pokud Vás čeká tento velký krok do společného života, je možno v prostorách státního zámku Vimperk uspořádat civilní svatební obřad (církevní po domluvě). Svatební obřad se uskuteční na základě smlouvy o konání svatebního obřadu mezi správou zámku Vimperk (Národním památkovým ústavem) a svatebčany. Podmínkou konání je úhrada platby za služby spojené se svatebním obřadem (viz níže).

Svatební obřady se konají za běžného návštěvnického provozu (po domluvě i mimo sezónu) s vyloučením provozu v době a místě konání obřadu. Všichni účastníci svatebního obřadu jsou povinni dodržovat návštěvní řád a pokyny pracovníků hradu. Volný pohyb osob po objektu je zakázán. Do interiérů hradu není možné vstupovat s živými zvířaty a kočárky.

Veškeré mimořádnosti je nutné domluvit předem, případně jako zvláštní bod uvést při sepisování smlouvy o konání svatebního obřadu.

Vjezd do areálu je možný jen u vozu nevěsty, ostatní svatebčané parkují před zámkem.


Kde se na zámku konají svatby?

Sala terrena (arkády)

Zahrada

V případě, že zvolíte svatbu v zahradě, můžeme Vám zdarma zapůjčit zahradní altán (3x3 metry).

Omezení kvůli probíhajícímu projektu obnovy IROP: Horní zámek Vimperk (Winterberg)

Po dobu rekonstrukce zámku (2018–2020) bohužel není možno konat svatby v kapli sv. Josefa. Berte proto prosím v potaz, že i v případě chladného počasí nelze svatbu ze zahrady přesunout do vnitřních prostor (v případě deště se svatby konají v sale terreně - viz výše).

Vzhledem k omezením týkajícím se obnovy, nemá zámek také přístupné WC s tekoucí vodou. Od července do září jsou před zámkem umístěny mobilní toalety, které svatebčané mohou využít.
V případě svatebního obřadu mimo tyto měsíce prosím v otázce WC kontaktujte správu zámku.

Jak postupovat při sjednání svatby?

  1. Sjednání si informativní schůzky přímo na zámku, na které Vám rádi vysvětlíme podmínky konání a učiníme prohlídku možných míst.
  2. Po rozhodnutí pro svatbu na zámku je třeba kontaktovat matriční úředníky (viz níže).
  3. Po pevném domluvení termínu na matrice sepsat na zámku smlouvu o konání svatebního obřadu a dohodnout podrobnosti.

Cena 3025 s DPH 21 % za poskytnutí prostor pro konání obřadu (cena je stejná pro interiéry či exteriéry). V ceně není zahrnut poplatek na matričním úřadu!

Kontakty pro domluvení termínu a úředních záležitostí:

Odbor vnitřních věcí MÚ Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk
kontaktní osoba: Jana Czerwenková
tel.: (+420) 388 402 222
e-mail: Jana.Czerwenkova@mesto.vimperk.cz