Muzejní noc na zámku Vimperk

Začátek června již tradičně patří muzejní noci na vimperském zámku. Její letošní čtvrtý ročník se zaměří na téma Krajina a umění, kterému se budeme věnovat různými smysly. Pro potěchu oka se o Muzejní noci otevře nová výstava Šumava v obrazech Věry Kubík Kdolské a Václava Martínka. Sluch mohou zaujmout dvě přednášky – jedna na téma památek pod hladinou Lipna a druhá o rozporech a konfliktech v české krajinomalbě. Pro hmat bude připraven tvořivý workshop. Ten letos nebude určen pouze dětem, ale k výtvarnému tvoření se pokusí nalákat i dospělé návštěvníky – ať už při tvorbě společné výtvarné koláže nebo při zachycování krajiny prostřednictvím slov. Přijďte strávit příjemný večer v expozicích Muzea Vimperska! Budeme se na Vás těšit.

Program:

16:00–21:00 Otevřeny všechny expozice Muzea Vimperska
16:00–18:00 Mezigenerační výtvarný workshop
17:00 Přednáška „Měli památkáři šanci zachránit alespoň některé památky zaplavené vodním dílem Lipno?“ (Martin Gaži)
18:00 Vernisáž výstavy „Šumava v obrazech Věry Kubík Kdolské a Václava Martínka“ (pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit pouze vernisáže a nikoliv dalšího programu Muzejní noci, je vstup bezplatný)
19:00 Přednáška „Civilizace nebo divočina? Rozpory a konflikty české krajinomalby“ (Eva Bendová)
19:00 Přednáška „Umění či dokumentace? Nejstarší veduty vimperského zámku
“ (Vojtěch Brož)
21:00 Ukončení programu

Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na www.muzejninoc.cz.